III KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ pt. "Kocham swoją ojczyznę"

2018-05-11

W piątek, 11 maja odbył się III Konkurs Piosenki Patriotycznej w naszym przedszkolu...

W piątek, 11 maja odbył się III Konkurs Piosenki Patriotycznej pt. "Kochamy Swoją Ojczyznę". Mieliśmy przyjemność gościć wiele przedszkoli z naszego miasta: Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 39, Przedszkole nr 18, Przedszkole nr 23, Przedszkole nr 10, Przedszkole nr 14, Przedszkole nr 42. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko, co spowodowało, że poprzeczka była ustawiona naprawdę wysoko. Na konkursie można było usłyszeć takie pieśni jak: "Pałacyk Michla" w wykonaniu najmłodszych uczestników z grupy Groszki, "Jak dłuho w sercach naszych" w wykonaniu gości z Przedszkola nr 18, "Ułani, Ułani malowane dzieci", którą wykonały dzieci z Przedszkola nr 42 i wiele, wiele innych. Nasi Jurorzy: Pani Krystyna Szweter- zastępca przewodniczacej Rady Dzielnicy, Pani Lucyna Kwiatoń- Skura- Wicedyrektor Zespołu szkolno- Przedszkolnego nr 6, Pan Marcin Zimonczyk - Prezes Zarządu OSP Gotartowice oraz Nasza Pani Dyrektor Krystyna Merta, mieli duże problemy z podjęciem decyzji, w związku z czym przyznano wiele wyróżnień, a każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Taki konkurs to nie tylko dobra zabawa, ale także uświadomienie dzieciom, jak ważną rolę w życiu każdego Polaka odgrywa Ojczyzna. W tym roku była to już III edycja naszego konkursu, którego pomysłodawczynią jest Pani Dyrektor. Z roku na rok, konkurs cieszy się coraz większym zaiteresowaniem Rybnickich placówek, a jego organizacja stała się już taką naszą małą tradycją- w końcu zgodnie z naszą domeną konkursową- "Każde dziecko o tym wie- być Polakiem fajnie jest!".

Rybnik. Miasto z ikrą. Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach