GRUPA GROSZKI

Wychowawca: mgr Ewelina Juraszczyk

Nauczyciele: mgr Anna Berezowska

Język angielski: mgr Anna Berezowska

 Woźna oddziałowa: Paulina Adamczyk

Pomoc nauczyciela: Magdalena Juszczakiewicz

 

***

 

 

 

GRUPA KOTKI

Wychowawca: mgr Aleksandra Radecka

Nauczyciele: mgr Anna Berezowska

Język angielski: mgr Anna Berezowska

Woźna oddziałowa: Gabriela Weber

 

***

 

 

GRUPA DELFINKI

Wychowawca: mgr Joanna Kulska

Nauczyciele: mgr Edyta Kuczera

Język angielski: mgr Edyta Kuczera

Woźna oddziałowa:  Lidia Raszka

 

***

 

 

GRUPA MUMINKI

Wychowawca: mgr Ewelina Urbaczka

Nauczyciele: mgr Sylwia Lazar

Język angielski: mgr Edyta Kuczera

Woźna oddziałowa: Julia Sobik

 

***

 

***

FESTYN RODZINNY 2022 r.

15.06.2022 r. po długiej przerwie odbył się Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 22 w Rybniku. Na naszych wychowanków oraz ich rodziców czekało wiele atrakcji, począwszy od dmuchanego zamku, po kącik z wata cukrową, kacik z kolorowymi warkoczykami, kącik sportowy i wiele innych.

Wydarzenie rozpoczęło się występami naszych grup przedszkolnych. Delfinki wraz z Muminkami zatańczyły poloneza oraz zaprezntowały inne piękne tańce, a grupy młodsze "Kotki" oraz "Groszki" pożegnały nasze 6- latki wierszami oraz układami ruchowymi do znanych wszytskim piosenek.

Dzień był bardzo radosny zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników. Każdy znalazł coś dla siebie. Dzięki owocnej współpracy z licznymi sponsorami udało się zrealizować wiele naszych pomysłów, a także zaprosić ciekawych gości, m.in:  Żużlowca Roberta Chmiela, który zaprezentował motory: żużlowy oraz crossowy, a także Firmę Rallytechnology, która odwiedziła nasz Festyn wraz z samochodem rajdowym oraz zabytkowym Fiatem 500.

Będziemy długo wspominać ten dzień z uśmiechem na twarzy.

 

 

***

 

Dzielnicowy Festyn Rodzinny w Gotartowicach

W sobotę 28.05.2022 r. nasze przedszkolaki miały okazję wystąpić na festynie dzielnicowym na terenie OSP Gotartowice. Alicja, Julia i Ewa wyrecytowały wiersze, a dziewczynki z grupy Delfinki: Tosia, Iza, Lilianka i Nina zatańczyły Taniec Motyli. Brawom nie było końca! Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych i gratulujemy dzieciom odwagi!

 

***

 

Olimpiada przyrodnicza Przedszkolaka 

Dnia 27 maja 2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Rybniku odbyła się V Przyrodnicza Olimpiada Przedszkolaka. Celem olimpiady było rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania przyrodą, sprawdzenie wiedzy dzieci w zakresie znajomości najważniejszych zagadnień związanych z przyrodą i środowiskiem oraz doskonalenie umiejętności współdziałania w małych grupach. W olimpiadzie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn. Naszą drużynę reprezentowali: Ninka, Eryk i Oskar z grupy Delfinki. Po godzinnych olimpijskich zmaganiach wyłoniono zwycięzców, a nasza drużyna zajęła I miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ! Jesteśmy dumni z naszych wychowanków ! 

 

***

 

KONKURS RECYTATORSKI W NASZYM PRZEDSZKOLU 

 

05.04. odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Dzieci lubią wiersze". Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie pamięci, rozwijanie umiejętności recytatorskich, trening wystąpień publicznych.

W konkursie uczestniczyło 13 dzieci z pośród których jury wyłoniło zwycięzców:

1 miejsce Ewa Bryk -6 lat, Julia Szewda- 5 lat, Alicja Brząkalik- 4 lata.

Wyróźnienie- Aurelia Brykla - 3 lata.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali dzieci do konkursu.

***

 

Przedszkolaki pomagają zwierzętom ze schroniska

                                                       

W naszym przedszkolu prowadzona była akcja „ Szlachetna łapka”, która zakładała zbiórkę karmy na rzecz zwierząt ze schroniska.

To, że zima dla podopiecznych schroniska jest najtrudniejsza, jest oczywiste. Aby troszkę ułatwić zwierzakom ten etap, przy wsparciu rodziców udało nam się zebrać kilkadziesiąt kilogramów suchej i mokrej karmy dla psów i kotów ze schroniska dla bezdomnych zwierząt  w Jastrzębiu Zdroju. Celem akcji było uwrażliwianie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt. Dzięki przeprowadzonym pogadankom, nasi wychowankowie z dużym zaangażowaniem i wrażliwością opowiadali o tym, w jaki sposób pomagają zwierzętom.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie. Wierzymy, ze dzięki tego typu akcjom, nasi wychowankowie nie pozostaną obojętni na krzywdę, jaka spotyka porzucone zwierzęta.

***

IV KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I REGIONALEJ

28 maja 2019r w naszym przedszkolu odbył sie IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Regionalnej. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywnosci artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich i regionalnych pieśni.

Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałam przygotowaniem, które uzupełniały piękne stroje. Jury miało nie lada trudne zadanie. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Gratulujemy dzieciom sukcesów i dziękujemy za miłe spotkanie.

Rybnik. Miasto z ikrą. Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach