Grupa Delfinki

GRUPA DELFINKI

Wychowawca: mgr Joanna Kulska

Nauczyciele: mgr Anna Berezowska,

mgr Aleksandra Radecka

Woźna oddziałowa: Lidia Raszka

Delfinki-Absolwenci
2019-06-19
2019-06-18

Wycieczki do Straży Pożarnej w Gotartowicach stały sie u nas w przedszkolu tradycją. Przedszkolaki z tej okazji utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa i poznały na czym polega praca strażaka.

2019-06-14

Oj działo się..... Kto był ten widział, kto nie był niech żałuje :-)

2019-06-13

W czwartek 13.06. odwiedziliśmy naszych kolegów w pierwszej klasie. W związku z tym, że najstrasi z nas pójdą po wakacjach do szkoły chcieliśmy się dowiedzieć jak wygląda dzień ucznia w szkole. Pani Bogusia-wychowawczyni Ib,  pokazała nam jak przebiega lekcja w szkole, z czego uczą się dzieci i jak wyglądają ich przybory szkolne. Wspólnie z pierwszoklasistami uczestniczyliśmy w zabawie ruchowej. Potem obejrzeliśmy szkolny korytarz i odwiedziliśmy naszych kolegów z "Muminków". Dziękujemy za miłe przyjęcie, bo teraz szkoła nam nie straszna.

2019-06-03

Na początku tego tygodnia wybraliśmy się na wspólną wycieczkę z rodzicami do ZOO w Chorzowie. Mogliśmy w ten sposób rozwijać zainteresowania związane z fauną i florą a przy okazji wspaniale spędzić czas w gornie najbliższych. Była to już ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym, ale jakże udana. Nagrodę związaną z zapamiętaniem nietypowych gatunków zwierząt spotkanych podczas wycieczki otrzymuje Lenka Ka. i Mrtusia. Gratuluję :-)

2019-06-02

Zostaliśmy poproszeni o zaprezentowanie się na festynie dzielnicowym w Gotartowicach, który odbył się 02.06.2019r.

Z tej okazji zatańczyliśmy jeden z naszych układów ruchowych, który nosi nazwę "Kolorowy wiatr". Starszaki mają układy ruchowe tak opanowane, że radzą sobie bez najmniejszej podpowiedzi nauczyciela. Brawo i jak zwykle kolejny powód do dumy.

2019-05-29

Nasze przedszkole organizowało IV Gotartowicki Konkurs Piosenki Patriotycznej dla dzieci z innych przedszkoli a 6-letnie "Delfinki" zostały poproszone, aby zatańczyć taniec narodowy. Pierwsza próba przed publicznością została zaliczona i Polonez odtańczony rewelacyjnie.

2019-05-24

To co się działo z nocy 24.05. na 25.05. na długo zostanie w naszej pamięci. Udało nam się przespać całą noc w przedszkolu a to świadczy o tym, że jesteśmy już bardzo dzielni i samodzieli. Przyszliśmy pod wieczór do przedszkola i czekał nas chrzest. Panie musiały sprawdzić, czy jesteśmy naprawdę gotowi podjąć to wyzwanie. Każdy musiał odpowiedzieć na pytania i wykonać zadanie, jeśli się udało to parę kropel wody spływało po nas na znak przejścia na kolejny poziom. Panie podzieliły nas na grupy: grupę dziewczynek-hawajek i grupę chłopców-piratów. Musieliśmy po całym przedszkolu iść szlakiem, który wskazywała mapa, czytać wskazówki i rozwiązywać zadania. Odnaleźliśmy skarb w którym było ostatnie zadanie dla dziewczynek i chłopców. Potem była pizza, zabawy z latarkami, tańce, zabawy z cieniem, seans bajkowy i długo wyczekiwany sen w przedszkolu.

Panie pragną z radością poinformować, że dzieci które położyły się w przedszkolu spać, przespały w nim całą noc. Brawo dzieci po raz kolejny jesteśmy z Was dumne :-*

2019-05-22

W ubiegłym tygodniu (22.05)  wybraliśmy się z Kotkami na wycieczkę do ...

2019-05-21

Tematyką obecnego tygodnia są emocje i wrażenia. Dzisiaj w ramach zajęć plastycznych dzieci przedstawiły swoje nastroje i naprawdę świetnie im to wyszło.

2019-05-13

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o wybranych krajach należących do Unii Europejskiej: Francjia, Niemcy, Włochy, Węgry, Grecja. W poniedziałek upiekliśmy przepyszne francuskie Croissanty i jak zwykle wyszły wyśmienite.

2019-05-06

Najpiękniejsze jest to co dawane od serca. W swoich zbiorach Panie mają już wiele takich prezencików :-)

Rys. Karol K. 

2019-04-19

Świąteczne śniadanie wspólnie z Muminkami, babeczki upieczone przez Lenkę i jej mamę, rozmowy o świątecznych wielkanocnych tradycjach, prezenty i szukanie zajączków na podwórku to wszystko wydarzyło się u nas.

2019-04-04

Wszyscy już wiedzą, że lubimy słuchać opowiadań, bajek, wierszy i dlatego kolejną osobą, która nas odwiedziła była mama Arturka. Dziękujemy za zabranie nas w świat bajek.

2019-03-22

W połowie marca zajęliśmy sie naszym zielonym ogródkiem w sali, a w piątek sadziliśmy rośliny w ogrodzie przed przedszkolem. Każdego tygodnia będziemy uzupełniali nasz ogródek roślinkami i nasionami przyniesionymi przez dzieci.

2019-03-22

22.03. odbyło się uroczyste wręczenie nagród XVI Przeglądu Teatrów Dziecięcych "Scenka". Po odbiór nagród pojechały Lenka- tytułowa "Dziewczynka z zapałkami" oraz Marysia. Dla laureatów wystąpił teatr "Żelazny" z Katowic. Jeszcze raz wszystkim dzieciom gratulujemy.

2019-03-21

W czwartek śpiewem i tańcem powitaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dowiedzieliśmy się również jak dawniej witano wiosnę, a reprezentantki z każdej grupy w przedszkolu zaprojektowały dla wiosny piękne sukienki. Na koniec pożegnaliśmy marzannę, a pani wiosna ubrała skarpetki nie do pary, bo ten dzień to nie tylko dzień wiosny ;-).

2019-03-21

21.03. to Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto ma na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa. Uczymy nasze zdrowe dzieci, że obok nas znajdują się dzieci, które chcą żyć tak samo jak my. "Delfinki" ubrały skarpetki nie do pary i dodatkowo namalowaiśmy na rękach prostą linię biorąc tym samym udział w akcji LINIA PROSTA zorganizowanej przez Tv Lifetime, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z Zespołem Downa.

2019-03-19

To był dzień pełen wrażeń, pierwszy raz na tak dużej scenie. Mimo, że wszystko było dla nas nowe, wszystko takie ogromne, wszystko takie ciekawe dookoła, wychodząc na scenę zachowaliśmy się jak profesjonaliści. Miło nam zatem powiadomić, że zostaliśmy laureatami XVI Przeglądu Teatrów Dziecięcych. Pierwszy raz w tym miejscu i od razu podium. Pani Asia pęka z dumy. Brawo :-*

Rybnik. Miasto z ikrą. Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach