Grupa Delfinki

GRUPA DELFINKI

Wychowawca: mgr Ewelina Juraszczyk

Nauczyciele: mgr Katarzyna Kotula

       mgr Ewa Dworok

Woźna oddziałowa: Julia Sobik/ Lidia Raszka

2019-10-14

Dzieci z grupy Delfinki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać  czyli jeść dużo warzyw i owoców. Z myślą o pysznych witaminkach, które znajdują się właśnie w tych produktach dzieci wraz z panią postanowiły sprawdzić jak wyczarowć pyszny sok z marchewki i jakbłka, oczywiście bez dodatku cukru i konserwantów. Zanim przystąpiliśmy do pracy dzieci zapoznały się z sokowirówką oraz utrwaliły zasady bezpieczeństwa i higieny. Dzieci przy pomocy pani wyciskały sok a po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Trzeba przyznać, że taki własnoręcznie robiony sok smakuje wybornie i pozostają po nim tylko i wyłącznie marchewkowe wąsy.

OGŁOSZENIE
2019-10-09

Bardzo proszę aby w czwartek (10.10) dzieci przyniosły jedno jabłko oraz 3 marchewki, będziemy robić sok.

2019-10-08

08 października Delfinki uczestniczyły w swojej pierwszej w tym roku szklonym wycieczce autokarowej do Kina Na Starówce w Żorach. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu "Przygody Kota" w wykonaniu profesjonalnych aktórów, rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki. Dzieci obejrzały uroczy i zabawny spektakl o mądrości pokoleń. Przedstawione przygody Bonifacego i Filemona pokazały dzieciom, że ludzie z różny pokoleń mogą się od siebie wiele nauczyć. Dzieci były zauroczone barwnymi kostiumami, pięknymi maskami, uroczymi lalkami oraz autorską przepiękną muzyką i wspaniałą grą aktorów "kociej przygody". Po zakończonym spaktaklu dzieci nagrodziły aktrów gorącymi brawami.

2019-10-03

W pierwszym tygodniu października tematyką zajęć była "Jesień w sadzie". Dzieci poznały sad -drzewa owocowe i owoce krajowe. Poznały również obecne w naszym jadłospisie owoce egzotyczne. Podczas zabaw dydaktycznych dzieci odgadywały nazwy owoców za pomocą zmysłów smaku, węchu i dotyku. W związku z podsumowanie tematyki o owocach jak i promowanie zdrowego żywienia 03 października Delfinki zrobiły pyszną sałątkę owocową. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich pracy. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za przyniesienie owoców.

OGŁOSZENIE
2019-09-30

Bardzo proszę o przyniesienie na czwartek (03.10) dwóch ulubionych owoców, będziemy robić sałatkę owocową.

2019-09-30

30.09.2019r świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W pierwszej kolejności zaśpiewałyśmy chłopakom uroczyste STO LAT. Następnie dziewczynki obdarowały chłopaków medalami, słodkimi upominkami, życzeniami oraz uściskami. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym małym gentelmenom. Jeszcze raz życzymy wszytskiego najpeszego!!!

2019-09-23

23.09.2019r odwiedziła nas Pani Jesień. Delfinki wykazały się dużą wiedzą na temat nowej pory roku oraz aktywnie uczestniczyły w przygotowanych przez Panią Jesień zabawach. Na zakończenie Pani Jesień wręczyła dzieciom drobne upominki.

2019-09-18

18.09.2019r odwiedził nas Pan Policjant. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego.

2019-09-09

Tak wygląda nasza praca na zajęciach. Delfinki bardzo lubią zabawy matematyczne z fasolką, dlatego bardzo często wykorzystujemy ją do ćwiczenia dodawania i odejmowania.

Rybnik. Miasto z ikrą. Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach