Dzieciaki Mleczaki

Koordynator: Katarzyna Kuczok

Dzieciaki Mleczaki - certyfikat
Dzieciaki Mleczaki - podziękowanie

Góra Grosza – XVII edycja

Koordynator: Agnieszka Nędz

Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance!

Góra Grosza to akcja zbierania monet o różnych nominałach, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane pieniądze przekazane są na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które z różnych powodów nie wychowują się w swojej rodzinie.

Serdecznie dziękuję za udział w akcji!

Dyplom - Góra Grosza - XVII edycja
Dyplom - Góra Grosza - XVII edycja

Projekt "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych i wiele innych ekologicznych działań.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Wszystkie dzieci otrzymały wyjątkowe materiały i upominki edukacyjne: książeczki i upominki dla dzieci, a nauczyciele płyty CD z bajkami, piosenkami i dodatkowymi materiałami oraz Certyfikat, potwierdzający tytuł "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Koordynatorem projektu w roku szkolnym 2016 – 2017 została Pani Ewelina Urbaczka

Certyfikat "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Koodynator: Ewelina Urbaczka

Koordynator: Aleksandra Radecka


"Wszystkie Kolory Świata" - kampania unicef 2016/2017

koordynator: Anna Berezowska

Certyfikat za udział w kampanii "Wszystkie Kolory Świata"
Zaświadczenie - koordynator kampanii "Wszystkie Kolory Świata"

Koorydnator akcji: Katarzyna Kuczok

Podziękowanie od Domu Dziecka w Rybniku

ZBIERAJ BATERIE - ogólnopolski program edukacyjny

koordynator: Joanna Kulska

ZBIERAJ BATERIE! to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i akumulatorów. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Program ZBIERAJ BATERIE! poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków. Organizatorem programu jest Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA, która działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia majace na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów.

ZBIERAJ BATERIE -ogólnopolski program edukacyjny

"Mamo, tato, wolę wodę!" - Program edukacyjny 2016/2017

Program edukacyjny "Mamo, tato, wolę wodę!" realizowany jest w naszym przedszkolu od 2014 roku. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Podobnie jak w poprzednich latach patronami merytorycznymi akcji są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. W tym roku kampania "Mamo, tato, wolę wodę!" została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Koordynator na placówce: Ewelina Urbaczka

"Mamo, tato, wolę wodę!" - Program edukacyjny 2016/2017

"Mali uczniowie idą do szkoły" - projekt unicef 2015/2016

Certyfikat "Mali uczniowie idą do szkoły"
Zaświadczenie "Mali uczniowie idą do szkoły"

Program "Przyjaciele Zippiego"
Rok szkolny 2015/2016

Program "Przyjaciele Zippiego" to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci. Jest to cykl 24 spotkań, realizowanych w najstarszych grupach przedszkolnych (Delfinki, Muminki). Zapraszamy do odwiedzania strony: www.pozytywnaedukacja.pl

Program "Przyjaciele Zippiego"

10.10.2015 - Światowy Dzień Drzewa - Czytamy Drzewom
Rok szkolny 2015/2016

W naszym przedszkolu odbyło się Święto Drzewa. Głównym punktem wydarzenia było "czytanie drzewom", któremu towarzyszyło sadzenie symbolicznych drzew w ogrodzie przedszkolnym. "Święto Drzewa" to program edukacji ekologicznej poświęcony ochronie i sadzeniu drzew w celu zmniejszenia skutków zmian klimatu. Realizowany jest od 2003 roku przez Klub Gaja we współpracy z placówkami oświatowymi. Jest to aktywna edukacja na rzecz sadzenia, ochrony oraz roli drzew w przyrodzie. Posadzone drzewa przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

10.10.2015 - Światowy Dzień Drzewa - Czytamy Drzewom

 

Zbieramy plastikowe nakrętki na nowego busa
mamo, tato, wolę wodę!
Akademia zdrowego przedszkolaka

"Szczęśliwa 15" - Program uruchomienia 15 dodatkowych oddziałów w przedszkolach w Rybniku

Nasze przedszkole od września 2013 przystąpiło do realizacji kolejnego projektu unijnego skierowanego do rybnickich przedszkoli. Głównym celem programu jest zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej w Rybniku dzieciom 3-5-letnim oraz podniesienie atrakcyjności oferty edukacyjnej poprzez wyposażenie oddziałów w sprzęt multimedialny, pomoce i materiały dydaktyczne, zabawki edukacyjne oraz meble potrzebne do prawidłowego funkcjonowania grupy przedszkolnej.

Szczęśliwa 15

Projekt "Przedszkolak - to brzmi dumnie"

"Przedszkolak - to brzmi dumnie" to nazwa projektu, na który miastu Rybnik udało się pozyskać przeszło 2,8 mln zł ze środków unijnych. Głównym celem projektu jest wsparcie rybnickich przedszkoli oraz upowszechnianie edukacji przedszkolnej i stworzenie możliwości równego dostępu dzieciom nieobjętym edukacją do rozszerzonej bezpłatnej edukacji.

Projekt "Przedszkolak - to brzmi dumnie"
Rybnik. Miasto z ikrą. Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach