Grupa Groszki

GRUPA GROSZKI

Wychowawca: mgr Joanna Kulska

Nauczyciele: mgr Edyta Kuczera

Dyrektor :mgr Elżbieta Ciwis

Woźna oddziałowa: Paulina Adamczyk

2019-10-15

15.10. odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie dzieci. "Groszki" powitały gości wierszykami, przedstawiły swoją piosenkę grupową, powiedziały wierszyk o bezpieczeństwie i pokazały zabawę ruchową. Potem nastąpiła uroczysta chwila na którą już od września wszyscy czekali. Teraz można już o nas mówić "ODLOTOWE PRZEDSZKOLAKI".

2019-10-10

10.10. 2019r. mieliśmy okazję z bliska zobaczyć piękne i kolorowe papugi Ary. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji o tych egzotycznych ptakach np. o ich życiu w środowisku naturalnym i w hodowlach domowych. Dziękujemy bardzo za wizytę.

2019-10-09

W tygodniu od 07.10-11.10. przerabialiśmy tematykę związaną ze zwierzętami leśnymi. Dzieci rozpoznawały zwierzęta i ich odgłosy oraz poznały zwyczaje przygotowania zwierząt do zimy. Oglądały plansze, zdjęcia oraz filmy i bajki edukacyjne.

2019-10-02

W ramach tematyki tygodniowej związanej z warzywami i owocami wybraliśmy się do przedszkolnej kuchni, aby zobaczyć jak robi się surówkę. Poznaliśmy wszystkie etapy przygotowania surówki, dowiedzieliśmy się o jej walorach smakowych, a na koniec degustowaliśmy wszyscy podczas obiadku. "Groszkom" bardzo smakowało, a niektórzy wyrazili chęć zrobienia surówki w domu wspólnie z rodzicami. 

2019-10-02

Na naszym przedszkolnym podwórku rosną 2 duże kasztanowce, z których co roku spadają kasztany, dzięki temu nasza zabawa w ogrodzie jesienią jest jeszcze bardziej przyjemna.

2019-10-02

Nasz dzień wypełniony jest zabawą, nauką i wypoczynkiem. Każdy z nas ma swojego małego stworka "Ciszka", który przypomina nam o zasadach panujących w naszej przedszkolnej grupie.

2019-09-30

30 września to dzień wszystkich chłopców. Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste Sto lat oraz wymyślały dla nich zadania specjalne. Chłopcy doskonale poradzili sobie z wyzwaniami i w nagrodę otrzymali medale SUPER CHŁOPAKA oraz mus owocowy. W tym dniu zostali także nagrodzeni chłopcy, którzy przez cały wrzesień szczególnie się wyróżnili, a nagrodą była imienna LEGITYMACJA SUPER CHŁOPAKA. Jeszcze raz naszym chłopakom życzymy samych pogodnych i szczęśliwych dni. :-)

2019-09-25

25.09. nasze przedszkole miało okazję wziąć udział w krótkich warsztatach zorganizowanych przez STUDIO ENERGIA z Rybnika. "Groszki" trochę się poruszały do piosenki "Taniec Mai" i "Chocolate choco choco".

2019-09-23

" Jesienią, jesienią

lecą liście na ziemię,

lecą jabłka czerwone,

liście żółtozielone."

(A. Warecka)

2019-09-18

18.09. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Rybnik. Miasto z ikrą. Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach