Szanowni Państwo!

Ogłaszamy wyniki międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego na ilustrację do dzieł Jana Brzechwy:

W kategorii dzieci 3,4 letnich :

I miejsce - Emilia Staszczyk - Przedszkole nr 18 w Rybniku

II miejsce- Leon Szczepaniak- Przedszkole nr 14 w Rybniku

III miejsce- Karolina Szweda- Przedszkole nr 33 w Rybniku

WYRÓŻNIENIE- Tymoteusz Kuśka- Przedszkole nr 6 w Rybniku

W kategorii dzieci 5,6 letnich:

I miejsce- Tymoteusz Owczorz- Przedszkole nr 33 w Rybniku

II miejsce- Franciszek Morawiec- Szkoła Podstawowa nr 18 w Rybniku (oddział przedszkolny)

III miejsce- Nadia Topolska- Przedszkole nr 26 w Rybniku

WYRÓŻNIENIE- Zuzanna Piszewska- Przedszkole nr 19 w Rybniku

Zwycięzców zapraszamy po odbiór dyplomów oraz nagród do naszej placówki od 15.12 (piątek).

Dyplomy oraz podziękowania dla pozostałych uczestników umieszczone bedą w skrytkach Urzędu Miasta- Centrum Edukacji i Kultury.

GRATULUJEMY !!!

******************

Konkurs Recytatorski

„Dzieci lubią wiersze”

W dniu 15.11 odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich konkurs recytatorski pt. „Dzieci lubią wiersze”

Zgłosili się chętni z wszystkich grup wiekowych- począwszy od maluszków, po najstarszą grupę 6- latków. Dzieci przygotowały się fantastycznie. Recytowane wiersze były wspaniale opanowane pamięciowo, a ich interpretacja zachwyciła wszystkich obserwatorów.

Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali się doskonale.

Po długich obradach wyłoniono zwycięzców:

- I miejsce – Julia Dworok grupa „Muminki”- 6 latki

- II miejsce- Anna Frydecka grupa „Kotki” – 4,5 latki

- III miejsce- Klara Kawecka grupa „Delfinki”- 5,6 latki

Wyróżnienia:

Franciszek Pukowiec grupa „Groszki” – 3,4 latki

Anna Wowra grupa „Delfinki” – 5,6 latki

Konkurs plastyczny na szczeblu miejskim pt. "WITAJCIE W MOJEJ BAJCE"

Przy współpracy z filią nr 3 Biblioteki Miejskiej w Rybniku, udało nam się wyłonić laureatów konkursu plastycznego, który zakładał stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej ulubionego bohatera bajki lub wiersza. Prace można było podziwiać w siedzibie biblioteki, gdzie możliwe było także oddawanie głosów na swoich faworytów.

A oto wyniki:

I miejsce - Paulina Dąbrowska z Przedszkola nr 19 w Rybniku (opiekun - Pani Edyta Kuczera)

II miejsce - Liliana Włodarczyk z Przedszkola nr 39 w Rybniku (opiekun- Pani Alicja Rydzewska)

III miejsce- Gabriel Hluchnik z Przedszkola nr 42 w Rybniku (opiekun- Pani Magdalena Tomaszewska)

WYRÓŻNIENIE- Maksymilian Wiśniewski z Przedszkola nr 19 w Rybniku (opiekun- Pani Magdalena Oleś)

GRATULUJEMY SERDECZNIE!

Nagrodzonych zapraszamy po odbiór nagród.

GRUPA MUMINKI

W październiku zrealizowano:
Zajęcia "Kosmos, Wszechświat"
Zajęcia "Bezpieczeństwo"
Propagowanie czytelnictwa poprzez swobodne obcowanie z literaturą.

W listopadzie w grupie Muminki, w ramach NPRC zorganizowaliśmy następujące wydarzenia:

- Spotkanie z mamą Jasia

- Spotkanie z Panią Bibliotekarką z Filii Biblioteki Miejskiej nr 3 w Rybniku

GRUDNIOWE WYDARZENIA W RAMACH PROGRAMU:

- Zajęcia z okazji Dnia Górnika-  czytanie przez rodzica tematycznych pozycji literackich

- Czytanie przez Panią Iwonę treści, dotyczących tematu tygodnia "Kalendarze"

GRUPA DELFINKI

W naszej grupie sukcesywnie promujemy czytelnictwo wśród najmłodszych:

- spotkanie z twórcami literatury dziecięcej - Pan Poeta Show

- zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem książek zakupionych do przedszkola w ramach NPRC ("Piątkowe czytanie")

GRUDNIOWE DZIAŁANIA W RAMACH PROGRAMU:

- Piątkowe czytanie
- Współpraca z Kołem Gospodyń Wiejskich - Świąteczne opowieści (czytanie bajek przez przedstawiciela KGW w Gotartowicach)
- Czytanie bajek przez Harcerzy
- Prelekcja dla rodziców "Wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci - zrealizowano na zebraniu z rodzicami w dni 0.12.

- Prowadzenie przedszkolnej biblioteczki.

W miesiącu LISTOPADZIE uczestniczyliśmy w ramach NPRC w nastepujących wydarzeniach:

- Sporkanie z Żołnierzem RP

- Wizyta autorki komiksu "Biedroneczka Lili"

- Spotkanie z pisarzem Markiem Szołtyskiem

GRUPA KOTKI:

W ramach projektu w naszej grupie zrealizowano :

1) „Piątkowe czytanie” – czytanie przez pracowników przedszkola (terminy: 22.09; 3.10; 11.10, 25.10)

2) „Pan Poeta Show”- spotkanie/event z autorem książek dla dzieci, warsztaty literackie (termin: 3.10)

W listopadzie mieliśmy możliwość uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi i nie tylko:

- Pisarz Marek Szołtysek - autor wielu ciekawych książek o Rybniku i nie tylko,

- Spotkanie z autorką komkiksów "Biedroneczka Lili" ,

- Miś Tuliś- wspólne czytanie z Tuptusiem

W miesiącu grudniu grupa "Kotki" uczestniczyła w następujących wydarzeniach:

- Teatrzyk Mikołajkowy

- Spotkanie z Przedstawicielką ZHP druhną Wiktorią, która przyniosła nam ogien Betlejemski

- Spotkanie z Przedstawicielką Koła Gospodyń Wiejskich Gotartowice

GRUPA GROSZKI

W październiku zrealizowano:

-Pan Poeta Show - spotkanie z autorem książek dla dzieci połączone z warsztatami aktywizującymi i promujacymi czytelnictwo
- zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem ksiażek zakupionych na potrzeby projektu
- czytanie pozycji z literatury dotyczących emocji, zdrowia, bezpieczeństwa, tęsknoty, Dnia Chłopaka, czytanych przez pracowników przedszkola.

W miesiącu LISTOPADZIE uczestniczyliśmy w grupie Groszki następujących wydarzeniach:

- Piątkowe czytanie z pracownikami naszego przedszkola

- Spotkanie z Żołnierzem RP

PAN POETA SHOW

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 mieliśmy okazje gościć „PANA POETĘ”, autora książek dla dzieci.

Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, wyjaśnił czym są rymy, a także przeczytał  w towarzystwie głównych bohaterów przedszkolakom, niektóre ze swoich książek.

Spotkanie było świetnym doświadczeniem oraz wspaniałą formą spędzenia czasu, a zabawy z autorem na pewno zapadną wszystkim dzieciom w pamięć.

Wystarczy spojrzeć na fotorelację poniżej:

Rybnik. Miasto z ikrą. Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach